Испания и Португалия сътвориха истинско зрелище и завършиха 3:3 в мача помежду им на Световното в Русия. Испанците владееха повече топката и показаха класата си, но вездесъщият Роналдо вкара три гола и спаси точката за Португалия.

Испания уволни селекционера си Юлен Лопетеги само преди два дни, Роналдо се призна за виновен в данъчни измами днес – зарядът бе налице, интригата бе пълна. Противно на очакванията европейският шампион натисна в началото и още в 4-та минута откри резултата. Роналдо проби в пеналта, Начо подложи крак, португалецът се възползва максимално от ситуацията и си спечели дузпа, която сам реализира. В 24—та минута Диего Коща изравни, след като навърза двама защитници и с отмерен удар порази мрежата. Преди гола обаче останаха съмнения за нарушение на голмайстора срещу Пепе.

Междувременно испанците установиха пълен контрола, взеха топката и рядко я даваха  на съперниците си. В края на първото полувреме обаче получиха втори гол. При една от редките контри топката попадна у Роналдо, който стреля ниско по тревата, топката мина през ръцете на Де Хеа и влезе в мрежата. Междувременно Иско отправи страховит шут, топката се удари в напречната греда и около голлинията, но повторенията показаха, че гол няма.

След почивката надмощието на испанците продължи. В 55-та минута Бускетс свали една топка с глава и Диего Коща вкара втория си гол за 2:2. Само 3 минути по-късно обратът за Испания стана пълен след невероятен шут на Начо – 3:2 за фуриите. Португалците се вдигнаха на щурм и 2 минути преди края точният мерник на Роналдо отново влезе в действие. Нападателят порази мрежата след ювелирно изпълнение на пряк свободен удар, отбелязвайки 84-я си гол за Португалия, с който стана четвъртият в историята, разписвал се на 4 световни първенства след Пеле, Уве Зеелер и Мирослав Клозе.

В другия мач от Група В с автогол в петата минута на добавеното време Иран постигна ценна победа с 1:0 над Мароко. Тогава появилият се като смяна Азиз Бухадуз засече топката в собствената си мрежа. Това попадение дойде изненадващо, защото мачът логично отиваше към 0:0.