Германия победи очаквано Естония в Талин с 3:0 в мач от европейските квалификации и се изравни по точки с лидера в Група С Холандия, която също се поздрави с успех като гост на Беларус с 2:1. Успехът на германците обаче не дойде толкова лесно, след като още в 14-ата минута останаха с човек по-малко. Пловдивският рефер Георги Кабаков, ръководил мача, показа директен червен картон на Емре Джан, който препъна откъсващия се сам срещу вратаря Лиивак. До почивката домакините бяха по-активни, а Бундестимът така и не успя да се окопити, но през втората част взе своето. Илкай Гюндоган (51, 57) вкара два гола, след което асистира на Тимо Вернер за третото попадение в 71-та минута. Така Германия и Холандия са на върха с по 15 точки и са почти сигурни финалисти. Шансове има и Северна Ирландия, която е с 12 точки, но те са изключително малки и минават през задължителни победи срещу Холандия у дома с 2:0 и срещу Германия като гости.

В Група I Русия разгроми Кипър като гост с 5:0 и стана третият тим след Белгия и Италия, който си осигури предсрочно класиране за Евро 2020.