Пловдивският съдия Георги Кабаков даде два жълти картона в европейската квалификация между Малта и Италия. Италианците спечелиха с 2:0 като гост и записаха първи успех в пресявките, след като в първия си мач загубиха от Англия с 1:2.

Кабаков вдигна два жълти картона на играчите на Италия - Джовани Ди Лоренцо в 36-та минута и Джорджо Скалвини в 54-та минута.

Иначе Италия спечели след попадения на Матео Ретеги в 15-та минута и на Матео Песина в 27-та минута.

Мачът беше помрачен от контузията на младата италианска звезда и играч на Лийдс Уилфред Нонто. Той се контузи в 22-та минута и беше заменен от Винченцо Грифо.

След изиграването на първите два мача Англия е лидер с 6 точки, Италия е на второто място с 3 точки, Северна Македония е на третата позиция също с 3 точки, но по-лоши показатели от италианците. Украйна е на 4-та позиция, а Малта на последното пето място, а двата тима все още нямат спечелена точка.