След като не успя да се класира за световното в Русия националният отбор на България спечели победа за самочувствие, макар и в приятелски мач. Трикольорите победиха с 1:0 Саудитска Арабия в контрола, играна в Лисабон. Победният гол падна в края на мача, негов автор бе капитанът Ивелин Попов. В 81-ата минута Миланов получи топката по левия фланг , центрира и футболистът на Спартак (Москва) с глава прониза вратата на арабите. По-малко от 120 секунди по-късно съперникът остана с човек по-малко, след като Ал Хараби влезе много грубо в краката на Миланов и съдията Фабио Белисимо му показа директен червен картон.

Българите заслужено спечелиха срещу участника на Мондиал 2018, тъй като през по-голямата част от срещата бяха по-активния тим и имаха повече чисти положения. Все пак съперникът показа, че е сериозен отбор и на няколко пъти също бе близо до гола, но при две ситуации Пламен Илиев се намесваше отлично след статични положения, а веднъж и Михаил Александров изби от голлинията.

Халфът на Ботев Тошко Неделев започна като титуляр и в 65-та минута бе заменен от Андрей Гълъбинов.

БЪЛГАРИЯ - САУДИТСКА АРАБИЯ 1:0

1:0 Попов (81)

БЪЛГАРИЯ (4-1-4-1): Пламен Илиев - Михаил Александров, Николай Бодуров, Васил Божиков, Антон Недялков - Георги Костадинов - Тодор Неделев (65- Андрей Гълъбинов), Симеон Славчев (63- Георги Миланов), Мартин Райнов, Ивелин Попов (89- Иван Минчев) - Спас Делев (78- Александър Тонев)