Отборът на Милан загуби тежко с 2:5 домакинството си на Сасуоло в двубой от Серия А.

Мачът започна с отменен гол на Жиру заради засада след преглед с ВАР.

Дефрел откри в 19-та минута за гостите, Фратеси в 21-та удвои, а Жиру в 24-та минута върна Милан в двубоя - 1:2.

В 30-та минута Берарди направи 1:3.

В 47-та минута Лауриент вкара за 1:3, а в 55-та минута нов гол на Ребич беше отменен заради засада отново след ВАР.

В 79-та минута Матеус Енрике вкара за 1:5, а в 81-та минута Ориги оформи крайното 2:5.

Загубата е историческа, защото тимът допуска 5 гола за първи път като домакин на Сан Сиро от 1997г., когато губи с 1:6 от Ювентус.

Освен това отборът записа 3 поредни загуби и това се случва за първи път от 2019-а година.

Със загубата Милан е четвърти с 38 точки вече на 12 от лидера Наполи, който е и с мач по-малко. Сасуоло е на 16-то място с 20 точки.