Испания започна ударно на Световното в Катар и победи с 6:0 тимът на Коста Рика. Феран Торес вкара два гола, а по веднъж се разписаха Дани Олмо, Марко Асенсио, Гави и Карлос Солер.

В 11-та минута Испания успя да откри резултата, след като Гави пусна към Дани Олмо, който успя да вкара за 1:0.

В 22-та минута резултатът беше удвоен, след като Алба подаде към Асенсио, който с хубав удар не остави шансове на бившия си съотборник в Реал - Кейлор Навас за 2:0.

В 30-та минута резултатът набъбна на 3:0. Жорди Алба беше фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Феран Торес, който не сгреши.

В 54-та минута Феран Торес вкара и четвърти гол за испанците, след като се възползва от грешка на Франсиско Калво.

В 75-ата минута Гави бе забравен от отбраната на Коста Рика на границата на наказателното поле и шутира от воле, а с помощта на левия страничен стълб прати топката във вратата на Кейлор Навас.

В 90-та минута Испания вкара и шести гол, след като Нико Уилямс пусна хитър пас по тревата, Навас го пресече, но топката попадна право при Карлос Солер, който не сгреши за 6:0.

В третата минута от добавеното време испанците вкараха и седми гол. След хубава многоходова атака преминала през Нико Уилямс, Дани Олмо и завърши с хубав изстрел от границата на пеналта от страна на Алваро Мората за крайното 7:0.

Така Испания поведе в групата с три точки и най-добри показатели, японците са втори също с три точки, Германия е на третото място с нула точки, а Коста Рика е на четвърта позиция също без точка.

Испания: Унай Симон Сезар Аспиликуерта, Родри, Аймерик Лапорт, Жорди Алба (Алехандро Балде 64 мин.), Гави ( Карлос Солер 57 мин.), Серхио Бускетс, (Коке 64 мин.), Педри, Феран Торес (Алваро Мората 57 мин.), Марко Асенсио (Нико Уилиямс 69 мин.), Дани Олмо

Коста Рика: Кейлор Навас, Карлос Мартинес (Кендал Уотсън 46 мин.), Кейшер Фулер, Оскар Дуарте, Франсиско Калво, Браян Овиедо, Жоел Кембъл, Селсо Борхес, Йелцин Техеда, Йевисон Бенете (Браян Руис 61 мин.), Антони Контрерас (Алваро Самора 61 мин.)