Първият мач между футболни сили - Испания и Германия на Световното в Катар завърши без победител. Двата тима направиха 1:1, след като Мората отбеляза за испанците, а немците изравниха чрез Фюлкруг.

В 7-та минута Дани Олмо стреля от границата на пеналта, Нойер успя да избие топката и тя срещна напречната греда.

В 22-та минута Жорди Алба стреля, но ударът му премина покрай вратата.

В 25-та минута удар на Серж Гнабри премина покрай вратата.

В 40-та минута Германия вкара, след като Рюдигер засече с глава центриране от фаул, но голът беше отменен заради засада.

В 45-та минута Рюдигер отправи опасен удар, но Симон успя да спаси.

В 57-та минута Кимих стреля от дъгата на пеналта, но Симон успя да избие.

В 62-та минута Испания успя да открие резултата, Жорди Алба пусна по земя към Мората, който успя с едно докосване да не остави шансове на Нойер за 1:0.

Две минути по-късно Олмо стреля, но Нойер нямаше проблеми и улови.

В 73-та минута Сане изведе превъзходно Мусиала сам срещу Симон, но вратарят на испанците успя да избие с една ръка.

Логичното се случи и Германия изравни в 84-та минута, когато влезлият през втората част Фюлкруг по топката и с хубав изстрел не остави шансове на Симон за 1:1.

В добавеното време Сане беше изведен чудесно, но Симон излезе като пресрещна, играчът на Байерн Мюнхен успя да центрира към Фюлкруг, но испанците изчистиха в корнер, след който не се случи нищо интересно.

С равенството Испания е лидер с 4 точки, Коста Рика и Япония са с по 3, а Германия с една.

В другия мач от групата днес Коста Рика победи с 1:0 Япония.

В последните мачове от групата Германия играе срещу Коста Рика, а Испания срещу Япония.

Испания: Унай Симон, Дани Карвахал, Родри, Аймерик Лапорт, Жорди Алба (Алехандро Балде 82 мин.), Серхио Бускетс, Гави (Нико Уилямс 66 мин.), Педри, Марко Асенсио (Коке 66 мин.), Дани Олмо, Феран Торес (Алваро Мората 54 мин.)

Германия: Мануел Нойер, Тило Керер (Лукас Клостерман 70 мин.), Антонио Рюдигер, Никлас Зюле, Давид Раум (Нико Шлотербек 87 мин.), Леон Горецка, Илкай Гюндоган (Лерой Сане 70 мин.), Йосуа Кимих, Джамал Мусиала, Серж Гнабри (Йонас Хофман 85 мин.), Томас Мюлер (Никлас Фюлкруг 70 мин.)