Иран успя да победи с 2:0 Уелс и записа първи успех на Мондиала. Вкара Рухбех Чешми осмата минута от продълженията, а малко по-късно се разписа и Рамин Резаеян.

В 13-та минута Кийфър Мур отправи опасен удар, който беше спасен от иранския страж.

В началото на втората част Сардар Азмун се озова сам срещу Хенеси, но не успя да го преодолее.

В 84-та минута Уелс остана с 10 човека, след като вратарят Хенеси излезе извън наказателното поле и събори играч на Иран. След ВАР Хенеси беше изгонен с директен червен картон, а на негово място влезе резервния страж Дани Уорд, който замени полевия - Аарън Рамзи.

В 8-та минута от добавеното време Иран отбеляза гол. Резервата Рухбех Чешми изстреля страхотен снаряд към врата на Уелс и направи безпомощен резервния вратар на Уелс Дани Уорд.

В 11-тата минута на продължението Иран направи бърза контраатака, при която на голова позиция се оказа десния бранител Рамин Резаеян, който копна топката и прехвърли Дани Уорд за 2:0.

В другия мач от групата днес Англия играе срещу САЩ. Иранците и англичаните са с по три точки, а САЩ и Уелс са с по една на този етап.

Уелс: Уейн Хенеси, Неко Уилямс, Бен Дейвис, Крис Мефам, Джо Родън, Хари Уилсън (Брендън Джонсън 57 мин.), Аарън Рамзи (Дани Уорд 85 мин.), Гарет Бейл, Кийфър Мур, Конър Робъртс (Даниел Джеймс 57 мин.), Итън Ампаду (Джо Алън 78 мин.)

Иран: Хосеин Хосейни, Милад Мохамади, Мортеза Пуралиганжи, Маджид Хосейни, Рамин Резаеян, Ехсан Хайсафи (Алериза Джаханбакш 77 мин.), Сайед Езатолахи (Карими Али 83 мин.), Али Голизадех (Мехди Тораби 77 мин.), Ахмад Нооролаи (Рухбех Чешми 77 мин.), Мехди Тареми, Сардар Азмун (Карим Ансарифард 68 мин.)