Интер се класира за финала в турнира за Купата на Италия, след като победи категорично Милан с 3:0 в миланското дерби. Първият мач завърши 0:0 и така с общ резултат 3:0 шампионите на Италия са на финал в турнира.

Още в 4-та минута Интер успя да открие, Дармиан центрира в наказателното поле, където със страхотен удар от воле Лаутаро Мартинес вкара за 1:0.

Интер удари втори път в 40-та минута, след като Кореа изведе чудесно Лаутаро Мартинес и той прехвърли вратаря на Милан за 2:0.

В 82-та минута "нерадзурите" вкараха и трети гол, Брозович пусна към Робин Госенс, който реализира на опразнената врата и вкара дебютното си попадение за Интер.

Милан отпадна, но все още води в борбата за титлата, където е лидер. Интер обаче е с мач по-малко и ако не сгреши до края на сезона ще е шампион.

Интер очаква на финала в Рим през месец май победителя от двубоя между Ювентус и Фиорентина. В първата среща Юве спечели с 1:0 във Флоренция, а утре е реваншът в Торино.