Играчът на Локомотив Джовани Трупе игра срещу световния шампион Аржентина в контрола, която неговият Кюрасао загуби с 0:7. Трупе се появи в игра в 73-та минута, заменяйки Рошон ван Ейма.

В самия мач Лионел Меси реализира хеттрик, с което направи поредния си рекорд. Той стана първият световен шампион със 100 гола страната си. Той вече има 102 попадения. Меси се разписа в 20-та, 33-та и 37-та минути.

Останалите, които вкараха бяха Нико Гонсалес в 23-та минута, Енцо Фернандес в 35-та минута, Анхел Ди Мария от дузпа в 78-та минута и Гонсало Монтел в 87-та минута.

Меси обаче е на цели 20 попадения от Кристиано Рноалдо в друга класация за най-резултатен играч в националния отбор. Португалецът вече има 122 гола за Португалия, а в последния мач срещу Люксембург вкара два гола.

След края на мача Меси си размени фланелката с вратаря на гостите, а после получи специална награда по повод достигането на 100 гола с екипа на Аржентина.