Манчестър Сити постигна нова разгромна победа в градското дерби срещу Манчестър Юнайтед. Английският шампион победи с 6:3 своя вечен съперник.

Головото шоу започна в 8-та минута, когато Фоудън засече центриране на Бернардо Силва и откри резултата.

В 34-та минута Холанд засече центриране от корнер на Де Бройне и с глава прониза Де Хеа за 2:0.

В 37-та минута Де Бройен центрира в наказателното поле, а Холанд засече отблизо за 2:0.

В 44-та минута Холанд направи и асистенция, след като центрира за Фоудън, който реализира за 4:0.

Това обаче не беше всичко в мача и през втората част паднаха още два гола.

В 56-та минута Антони стреля от дистанция от над 20 метра и намали - 4:1.

Сити обаче вкара пети гол в 65-та минута, когато Холанд засече центриране на Гомес и стана първият футболист в историята на Висшата лига, който вкарва хеттрик в три поредни домакински мачове на Манчестър Сити.

В 72-та минута Холанд направи и втората си асистенция в двубоя, а Фоудън също оформи своя хетррик.

Юнайтед стигна до още един гол в в 84-та минута, когато Фред стреля, Едерсон изби, но при добавката Марисал реализира.

В 90-та минута Марсиал беше спънат от Кансело в пеналта и Юнайтед получи дузпа, която отново Марсиал превърна в гол за крайното 6:3.

С победата Сити се изкачи на второто място с 20 точки, а Юнайтед е на шеста позиция с 12 точки.