Хебър се завърна в българския футболен елит, след като победи в последния си мач за сезона Септември Симитли като гост с 2:1.

Тодор Чаворски откри в 20-та минута, а в 38-та минута Китан Василев. В 68-та минута Наджиб Чилбоу намали.

С успеха Хебър си осигури участие в елита, след като трябваше задължително да победи днес, за да не играе бараж. Хебър се завръща в елита за първи път от 21 години.

На бараж отива Етър, който победи у дома Добруджа с 3:2, но това не стигна за директна промоция, защото тимът се нуждаеше от равенство или загуба на Хебър. Етър ще играе на неутрален терен следващата седмица срещу предпоследния в елита Царско село или Ботев Враца в баража за оставане-влизане в efbet Лига.

Освен Хебър директна промоция спечелиха преди това Септември София и Спартак Варна.

Крайното класиране в топ 4 е първо място Септември София, второ място Хебър, трето място Спартак Варна и трите тима завършиха с по еднакъв брой точки - 70, а четвърти на бараж остана Етър с 68 точки.

От Втора лига изпаднаха Марек останал 17-и с 36 точки и Септември Симитли останал 18-и с 33 точки. По време на сезона от групата се отказаха Левски Лом и Нефтохимик.