Новаците в елита Хебър и Спартак Варна поделиха по точка и завършиха 0:0. Двубоят беше исторически, защото беше първи за Хебър в Пазарджик в елита от 2001г. насам.

Към 2000 зрители гледаха завръщането на Хебър в Пазарджик, който игра в София през първия полусезон.

На трибуните бяха от страна на БФС - Георги Иванов - Гонзо, както и тръгналите от Пазарджик за големия футбол - Александър Тунчев и братята Веселин и Йордан Миневи.

Най-чистото положени през първата част се откри пред домакините, когато Венсан Марсел отправи удар, но вратарят на варненци Фигейредо успя да спаси.

В 65-та минута Иван Йорданов от Спартак опита изненадващо да вкара директно от корнер, а топката срещна напречната греда.

В 74-та минута Ивайло Михайлов си изкара втори жълт картон и домакините трябваше да завършат мача с човек по-малко.

Спартак опита натиск, но не стигна до чисти положения и мачът остана без голове - 0:0.

Равенството не помогна особено на двата отбора, които са на дъното. Спартак е 16-ти с 9 точки, а Хебър е 15-ти с 13 точки.

В следващия кръг Спартак е домакин на Ботев Враца, а Хебър гостува на Славия.

Снимка: Спортал