Световният вицешампион Хърватия обърна Канада и спечели с 4:1 втория си мач в групата. Алфонсо Дейвис откри още във втората минута за канадците, но след попадения още преди почивката на Крамарич и Ливая Хърватия обърна. Крайния резултат оформи отново Крамарич в 70-та минута. Така хърватите ще се борят срещу Белгия в директен мач за класиране на елиминациите.

Канада откри още във втората минута Таджон Бюканън центрира в наказателното поле, където звездата на тима Алфонсо Дейвис се извиси и със страхотен удар с глава не остави шанс на Ливакович за 0:1. Това беше исторически гол за канадците, защото беше първи за тях на Мондиал.

В 26-та минута хърватите изравниха след хубаво изпълнение на Крамарич, но се оказа, че има засада на Марко Ливая, която участва в атаката за гола.

В 35-та минута удар на Ливая беше спасен от Борян.

Хърватите все пак изравниха в 36-та минута Иван Перишич пусна към Андрей Крамарич, който не остави никакви шансове на Борян за 1:1.

Пълният обрат за хърватите дойде в 44-та минута, когато Юранович изведе Марко Ливая и той реализира за 2:1.

В 54-та минута хубав изстрел на Крамарич беше избит от Борян.

В 70-та минута хърватите решиха мача в своя полза Крамарич получи топката от Иван Перишич и с хубав удар промуши топката между краката на Борян за 3:1.

В добавеното време грешка в центъра за Канада позволи на Оришич да напредна да излезе сам срещу Борян, а нападателят подаде към Ловро Майер, който отблизо оформи крайното 4:1.

В първия мач от групата днес Мароко победи с 2:0 Белгия.

В последния кръг от групите Хърватия играе срещу Белгия в директен мач за класиране на осминафиналите, а Мароко ще срещне Канада, която вече отпадна.

В групата Мароко и Хърватия са с по 4 точки, Белгия е с три, а Канада с 0.

Хърватия: Доминик Ливакович, Йоспи Юранович, Деян Ловрен, Йошко Гвардиол, Борна Соса, Лука Модрич (Марио Пашалич 86 мин.), Марсело Брозович, Матео Ковачич (Ловро Майер 86 мин.), Марко Ливая (Бруно Петкович 60 мин.), Андрей Крамарич (Никола Влашич 72 мин.), Иван Перишич (Мислав Оришич 86 мин.)

Канада: Милан Борян, Алистаир Джонстън, Стивън Витория, Камал Милър, Ричи Ларея (Джуниор Хойлет 62 мин.), Атиба Хътчинсън (Сам Адекугбе 72 мин.), Естебан Еустакио (Исмаел Коне 46 мин.), Алфонсо Дейвис, Таджон Бюканън, Кайл Ларин (Джонатан Осорио 46 мин.), Джонатан Давид (Лукас Кавалини 72 мин.)