Мъжкият национален отбор по футбол записа една от най-срамните си страници в своята история. Националите загубиха с 2:5 от Грузия като домакин в Разград във втория си мач от Лигата на нациите.

Двубоят започна ужасно за националите и те допуснаха гол още в 4-та минута. Централният нападател на Грузия - Зурико Давиташвили изпревари Едисон Йорданов и с глава насочи към вратата и не остави шансове за Михайлов - 0:1.

В 8-та минута Атанас Илиев стреля с глава, но топката премина покрай вратата.

В 11-та минута Буду Зивзивадзе вкара още един гол за грузинците, но той беше отменен заради засада.

В 31-та минута грузинците вкараха втори гол, след като Кварацхелия намери Иракли Азаров в наказателното поле. Нападателят отправи удар, който след рикошет в крака на Андреа Христов влезе в мрежата на Михайлов - 0:2.

В 50-та минута България намали резултата. Турицов центрира, а Атанас Илиев се извиси и с глава намали вкара за 1:2.

Грузия върна двата гола аванс само секунди по-късно. След бърза атака Буду Зивзивадзе подаде към Абуржания и той без проблем вкара за 1:3.

В 57-та минута кошмарът за България продължи. Турицов фаулира Хвича Кварацхелия в наказателното поле. Потърпевшият застана зад топката и реализира наказателния удар - 1:4.

В 63-та минута удар на Неделев от фаул премина покрай вратата.

Срамът за България продължи и в 70-та минута, когато грузинците буквално се разходиха до наказателното поле на националите и Микаутадзе подаде към Казиашвили, който с едно докосване направи 1:5.

В 77-та минута Атанас Илиев можеше да отбележи, но Лория спаси.

В 83-та минута националите върнаха един гол. След центриране от корнер на Десподов, Атанас Илиев стреля с глава, но топката срещна гредата, а при добавката Илиян Стефанов реализира - 2:5.

В третата минута от добавеното време кошмарът продължи. След преглед с ВАР съдията отсъди дузпа за Грузия за игра с ръка на Виктор Попов в наказателното поле. Дузпата беше изпълнена от Ника Квеквескири, но той пропусна и нацели гредата.

Националите са на третото място в групата с една точка, след като се добраха до равенство срещу Северна Македония в първата си среща. Следващият мач на националите е на 9 юни - гостуване на Гибралтар.

България: Николай Михайлов, Иван Турицов (Виктор Попов 64 мин.), Андреа Христов, Антон Недялков, Едисон Йорданов (Петко Христов 46 мин.), Ивайло Чочев, Георги Миланов (Илиян Стефанов 46 мин.), Тодор Неделев (Филип Кръстев 64 мин.), Кирил Десподов, Мартин Минчев (Доминик Янков 64 мин.), Атанас Илиев

Грузия: Гиорги Лория, Отар Какабадзе (Отар Китеишвили 83 мин.), Гурам Кашия, Давит Хочолава, Гиорги Абуржания (Валериан Гвилия 74 мин.), Соломон Кверквелия, Ника Квеквескири, Иракли Азаров, Хвича Кварацхелия (Вако 67 мин.), Буду Зивзивадзе (Георгес Микаутадзе 67 мин.), Зурико Давиташвили

Снимка: sportal.bg