Мароко победи с 1:0 Португалия на полуфиналите на Мондиала в Катар. Единственото попадение вкара Ен-Несери в 42-та минута. С този успех Мароко се превърна в първия африкански отбор, който се класира на полуфинал на Световно първенство.

В 5-та минута Бруно Фернандес засече с глава, но Боно спаси.

В 18-та минута удар на Зиеш беше спасен от Коща.

В 33-та минута удар на Буфал беше спасен от Коща.

В 42-та минута Мароко откри, след като при центриране от страна на Атият-Алах топката достигна до Ен-Несири, който засече топката с глава, изпреварвайки вратаря Коща той засече с глава и на опразнената врата вкара за 1:0.

Португалия можеше да изравни почти веднага, Бруно Фернандеш опита по-скоро центриране, но топката изненада Боно и го прехвърли, но се удари в напречната греда.

В 48-та минута Мароко можеше да удари за втори път. Зиеш центрира в наказателното поле към Жауад Ел Ямик, който игра с ръка, но със сетни сили Коща успя да избие.

В 63-та минута опасен удар на Бруно Фернандеш премина покрай вратата.

В 83-та минута Феликс стреля опасно, но Боно изби в корнер.

В последните минути Португалия така и не успя да стигне до изравняване, а Уалид Шедира получи втори жълт картон и беше изгонен, а Мароко доигра мача с 10 човека. Мароканците се превърнаха в първия африкански отбор, който достига до полуфиналите на Мондиал.

На полуфиналите Мароко ще очаква победителя от двубоя между Франция и Англия.

Мароко: Ясин Боно, Ашраф Хакими, Жауад Ел Ямик, Ромен Саис (Ашраф Дари 58 мин.), Яхия Атият Алах, Азедин Унахи, Софян Амрабат, Селим Амала (Бадр Бенун 65 мин.), Хаким Зиеш (Закария Абукал 82 мин.), Юсеф Ен-Несири (Уалид Шедира 65 мин.), Софиян Буфал (Яхия Жебран 82 мин.)

Португалия: Диого Коща, Диого Далот (Рикардо Орта 79 мин.) , Пепе, Рубен Диаш, Рафаел Герейро ( Жоао Кансело 51 мин.), Отавио (Витиня 69 мин.) , Рубен Невеш (Кристиано Роналдо 51 мин.), Бернардо Силва, Бруно Фернандеш, Гонсало Рамош (Рафаел Леао 69 мин.), Жоао Феликс