Левски се класира за първи път от 13 години в плейоф за влизане в групите на евротурнир. "Сините" победиха с 2:1 израелския АПОЕЛ Беер Шева в среща от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

В 15-та минута Патрик Габриел-Галчев центрира в наказателното поле, а Уелтън успя да засече с глава и откри резултата.

Мачът вървеше добре за домакините и израелците бяха неутрализирани, но тимът допусна прекалено леко попадение. Това стана в 79-та минута, когато след изпълнение от корнер топката беше изчистена, но право в българина Йоан Стоянов, който беше оставен непокрит и с удар от воле от дъгата на пеналта не сгреши за 1:1.

Драмата беше пълна и в последната 6-та минута от добавеното време Левски стигна до победата и елиминирането на АПОЕЛ. След разбъркване в пеналта топката достигна до Роналдо, който с хубав плътен удар по земя реализира за крайното 2:1.

Така Левски елиминира израелците с общ резултат 2:1 след нулевото равенство в Израел.

Отборът ще играе в плейофа за влизане в групите на Лигата на конференциите срещу немския Айнтрахт Франкфурт, който през сезон 2021-2022 спечели Лига Европа.

Първият мач между Айнтрахт и Левски ще бъде на 24 август на националния стадион "Васил Левски" в София.