Отборът на Гигант Съединение се класира за 1/16 финалите в турнира за Купата на България, където се включват и отборите от елита. Тимът успя да отстрани с 2:1 Добурджа от Втора лига и за първи път достигна до тази фаза на турнира.

След нулево първо полувреме Свилен Щерев откри в 46-та минута, а в 51-та минута Ивайло Лазаров изравни.

Еуфорията в Съединение донесе опитният защитник Иван Скерлев в 90-та минута.

Така Гигант достигна до 1/16 финалите в турнира за първи път и отборът от Югоизточната Трета лига ще има възможност да играе с някой от елита и то като домакин.

Само шест отбора, между които и Гигант успяха да отстранят в този кръг тим от Втора лига.

Мачовете от 1/16 финалите трябва да се играят между 29 ноември и 1 декември, но все още няма дата за жребия.

В неделя Гигант приема Атлетик Куклен в поредна среща от Югоизточната Трета лига.

Гигант: Цветан Тодоров, Васил Василев, Райко Алов, Иван Скерлев, Никола Марин, Костадин Христов, Красимир Здравков, Аурел Мусай, Здравко Жилов, Свилен Щерев, Георги Мавродиев

Добруджа: Денислав Жеков, Ивайло Минчев, Мирослав Начев, Даниел Стоянов, Петко Цанков, Ахмед Адемов, Иван Тренчев, Мартин Милушев, Денислав Ангелов, Ивайло Лазаров, Андриан Димитров