Германия победи с 4:2 Коста Рика в последния си мач в груповата фаза. Тимът обаче отпадна за втори пореден път още в групите, след като Япония победи с 2:1 Испания и японците и испанците продължиха напред.

В 10-та минута Германия успя да открие резултата, след като Раум центрира в наказателното поле, а Серж Гнабри засече с глава и откри резултата.

В 58-та минута Коста Рика изравни, след като Кейшер Фулер комбинира на двойно с Джоел Кемпбъл, след което центрира за Джохан Венегас, който стреля с глава, но Нойер спаси. При добавката Йелцин Техеда успя да чукне топката в мрежата и да изравни резултата.

След гола Германия нацели три поредни греди на два пъти след удари на Мусиала и веднъж след удар на Рюдигер.

В 70-та минута в Кемпбъл центрира от фаул Кендал Уостон свали с глава за Селсо Борхес, който се опита да стреля. Топката рикошира, след което Хуан Пабло Варгас отбеляза за 2:1 и при този резултат Коста Рика продължаваше напред за разлика от Испания.

В 73-та минута Фюлкруг подаде към Кай Хаверц, който отблизо изравни - 2:2.

В 85-та минута след центриране на Гнабри Хаврец отбеляза за 3:2.

Крайният резултат - 4:2 оформи Фюлкруг, който засече центриране на Сане.

Победата не стигна за Германия, защото тимът събра 4 точки и остана трети, Япония спечели групата с 6 точки, а Испания остана втора също с 4 точки, но по-добри показатели от немците. Коста Рика завърши на последното място с 3 точки.

Така Германия и Коста Рика приключиха още в групите на Мондиала.

Германия: Мануел Нойер, Давид Раум (Марио Гьотце 67 мин.), Антонио Рюдигер, Никлас Зюле (Матиас Гинтер 90+3 мин.), Йосуа Кимих, Леон Горецка (Лукас Клощерман 46 мин.), Илкай Гюндоган (Никлас Фюлкруг 55 мин.), Лерой Сане, Джамал Мусиала, Серж Гнабри, Томас Мюлер (Кай Хаверц 67 мин.)

Коста Рика: Кейлор Навас, Оскар Дуарте, Кендал Уостън, Хуан Пабло Варгас, Кейшер Фулер (Джевисон Бенет 74 мин.), Селсо Борхес, Йелцин Техеда (Роан Уилсон 90+3 мин.), Браян Овиедо (Антони Контрерас 90+3 мин.), Брандон Агилера (Юстин Салас 46 мин.), Джоел Кемпбъл, Йохан Венегас (Роналд Матарита 74 мин.)