Уругвай победи с 2:0 Гана в последния мач и за двата отбора в груповата фаза на Мондиала. Тази победа обаче не стигна на урусите и двата отбора приключиха участието си в Катар.

Гана получи дузпа в 16-та минута, след като Кудус беше фаулиран от вратаря на Уругвай Серхио Рочет. Първоначално не беше отсъден наказателен удар, но след преглед с ВАР дузпата беше отсъдена. Зад топката застана Андре Аю, чийто удар обаче беше спасен от Рочет. Така Гана изпусна отново дузпа срещу Уругвай. През 2010-а година ганайците пропуснаха гол в 120-та минута на продълженията в четвъртфинален сблъсък между двата отбора, а Уругвай спечели след дузпи и се класира за полуфиналите.

В 26-та минута Уругвай успя да вкара, топката достигна до Луис Суарес, който отправи удар, а с глава отблизо Де Араскаета успя да отбележи.

В 32-та минута Де Араскаета вкара и втори гол, след като получи пас от Луис Суарес и с хубав удар от воле покачи на 2:0.

Така и двата отбора отпаднаха, след като Уругвай остана с 4 точки на третото място, а Гана остана с 3 точки на последното място. Групата спечели Португалия с 6 точки, а Южна Корея намери място на осминафиналите с 4 точки.

Гана: Лоурънс Ати-Зиги, Алиду Сейду, Даниел Амартей, Мохамед Салису, Абдул Раман Баба, Томас Партей, Салис Абдул Самед ( Даниел-Кофи Киере 72 мин.), Мохамед Кудус, Андре Аю (Осман Букари 46 мин.), Джордан Аю (Камалдеен Сулемана 46 мин.), Инаки Уилиямс (Антоан Семеньо 72 мин.)

Уругвай: Серхио Рочет, Гийермо Варела, Хосе Хименес, Себастиан Кортес, Матиас Оливера, Родриго Бентанкур, Джордан де Арескаета (Максимилиано Гомес 80 мин.), Федерико Валверде, Факундо Пелистри (Николас де ла Крус 66 мин.), Луис Суарес, (Единсон Кавани 66 мин.), Дарвин Нуньес (Агустин Канобио 85 мин.)