Футболните националки изиграха силен мач и стигнаха до равенство срещу Косово в Пловдив

Без голове на "Лаута" в двубоя от Лигата на нациите

26.09.2023 20:10 1102 0

Футболните националки направиха 0:0 като домакин на Косово във втора среща от груповата фаза на Лигата на нациите. Мачът се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив. Националките изиграха силен мач, но не успяха да победят. Въпреки това България събра 4 точки и преди следващите мачове с Косово и Северна Македония е лидер в групата си. Ако спечели групата България се класира директно за дивизия В на турнира, а при второ място ще играе допълнителен бараж.

Тимът на Косово има доста състезателки, които играят в елитните първенства.

Двубоят беше изгледан от техническия директор на БФС Георги Иванов - Гонзо.

В 6-та минута Лора Петрова отправи хубав удар от дистанция, но Лечи спаси.

В 14-та минута Александра Янева отправи удар, вратарката на Косово изчисти корнер.

В 18-та минута Валентина Лимани стреля над вратата.

В 27-та минута Александра Янева центрира в пеналта вратарката на Косово изпусна топката и Димитра Иванова вкара, но още при центрирането топката беше излезнала в аут и попадението беше отменено.

В 39-та минута Елизабет Еджупи се измъкна сама срещу Шахънска, но българският страж изби с крак.

В края на полувремето Димитра Иванова отправи удар, но над вратата.

Малко по-късно отново тя имаше страхотна възможност, но Лечи изби в корнер.

В 55-та минута Лумбарда Мисини стреля опасно, но Шахънска успя да избие.

В 81-та минута Александра Янева отправи точен удар, но Лечи спаси.

В 87-та минута Мисини отправи опасен удар, който рикошира в българска състезателка и излезе в корнер.

В 89-та минута след сериозно разбъркване в наказателното поле Виола Авдули отправи удар, но той беше блокиран от българска футболистка преди топката да попадне във вратата на Шахънска.

Последва неточен удар от фаул на Симона Петкова, която опита да изненада вратарката Лечи.

Следващият мач на националките е гостуване на Косово на 1 декември, а следващият мач в Пловдив е на 5 декември - домакинство на Северна Македония.

България: Роксана Шахънска, Мариела Недева, Нора Димитрова, Яница Иванова, Кристина Караиванова (Жасмина Атанасова 87 мин), Йоана Станкова (Йоана Станкова 77 мин.), Лора Петрова (Николета Бойчева 59 мин.), Ивана Найденова, Александра Янева, Едвокия Попадинова (Александра Сергеев 77 мин.), Димитра Иванова (Симона Петкова 77 мин.)

Косово: Бесарта Лечи, Резона Рамадани (Фатлинда Рамай 63 мин), Виола Авдули (Калтира Бичкай 90 + 2 мин.), Дойнета Халай (Модеста Ука 77 мин), Блерта Смаили, Лумбарда Мисини, Ерелета Мемети, Валентина Лимани, Едона Криези, Фериде Кастрати, Елизабета Еджупи (Валентина Метай 63 мин)