Франция победи с 2:1 Англия в последния четвъртфинал на Мондиала в Катар. Чуамени откри за французите, а Хари Кейн изравни през втората част след дузпа. Жиру даде отново преднина на световния шампион, а Хари Кейн пропусна дузпа и пропусна възможността да изравни. Така световният шампион продължава успешно защитата на титлата.

В 11-та минута удар на Жиру беше спасен от Пикфорд.

В 17-та минута след хубава многоходова акция Гризман подаде към Орелиен Чуамени, който отправи с топовен изстрел прониза Пикфорд за 1:0.

В 20-та минута удар на Люк Шоу от фаул беше спасен от Лорис.

В 22-та минута Хари Кейн се озова сам срещу Лорис, но ударът му беше спасен.

В 47-та минута удар от воле на Белингам беше уловен от Лорис, а след това последва и удар с глава на Магуайър, който премина опасно покрай вратата.

В 52-та минута Чуамени спъна в наказателното поле Сака. Съдията отсъди дузпа, а Хари Кейн не сгреши и изравни резултата - 1:1.

В 55-та минута Рабио се озова сам срещу Пикфорд, но вратарят на англичаните спаси.

В 70-та минута Хари Магуайър засече с глава центриране от корнер, но топката срещна гредата.

В 77-та минута Дембеле подаде към Оливие Жиру, който засече акробатично, но Пикфорд изби.

Само секунди по-късно Франция все пак успя да реализира и голмайстор беше Жиру. Гризман центрира в наказателното поле по страхотен начин, а Жиру засече с глава за 2:1.

В 84-та минута Англия достигна до нова дузпа. Тео Ернандес фаулира Мейсън Маунт в пеналта и след преглед с ВАР беше дадена втора дузпа за англичаните. Отново Кейн застана зад топката, но този път нападателят прати топката над вратата. Така за пореден път англичаните изпуснаха дузпа в решителен момент на голям футболен форум.

До края на двубоя Рашфорд имаше шанс да изравни, но след изпълнение на фаул от границата на пеналта топката премина опасно над вратата.

В битка за място на финала Франция ще играе Мароко.

Англия: Джордан Пикфорд, Люк Шоу, Хари Магуайър, Джон Стоунс, Кайл Уокър, Деклан Райс, Джордан Хендерсън (Мейсън Маунт 79 мин.), Джуд Белингам, Букайо Сака (Рахийм Стърлинг 79 мин.), Хари Кейн, Фил Фодън

Франция: Юго Лорис, Тео Ернандес, Дайо Упамекано, Рафаел Варан, Жул Кунде, Орелиен Чуамени, Адриен Рабио, Килиан Мбапе, Антоан Гризман, Усман Дембеле (Кингсли Коман 79 мин.), Оливие Жиру