Франция победи с 2:1 Дания и стана първият отбор, който си гарантира място на осминафиналите на Световното. Мбапе в 61-та минута откри, а Кристенсен изравни в 68-та минута, а Мбапе донесе успеха в 86-та минута.

В 61-та минута Килиан Мбапе комбинира добре на двойно с Тео Ернандес, нападателят излезе на стрелкова позиция и този път мерникът му бе точен и не остави шансове на Каспер Шмахйел за реакция - 1:0. Дания много бързо успя да възстанови равенството.

Само седем минути след попадението на "петлите" при центриране от ъглов удар Йоаким Андерсен продължи към Андреас Кристенсен, който с глава успя да забие топката неспасяемо в мрежата на Юго Лорис.

В 86-ата минута Франция успя да си върне аванса в срещата. Антоан Гризман центрира прецизно към Килиан Мбапе, който бе изпуснат от датския голмайстор в мача Андреас Кристенсен и с тяло се разписа във вратата на Шмайхел.

Така Франция вече е с актив от 6 точки и е на осминафинал.

Франция: 1. Юго Лорис (К) – 5. Жул Кунде, 4. Рафаел Варан (75' 24. Ибрахима Конате), 18. Дайо Упамекано, 22. Тео Ернандес – 8. Орелиен Чуамени, 14. Адриен Рабио – 11. Усман Дембеле (75' 20. Кингсли Коман), 7. Антоан Гризман (90'+3 13. Юсуф Фофана), 10. Килиан Мбапе – 9. Оливие Жиру (63' 26. Маркус Тюрам)

В другия мач от групата днес Австралия победи с 1:0 Тунис.