Бразилският Флуминензе спечели за първи път в историята си Копа Либертадорес, след като победи с 2:1 след продължения аржентинския Бока Хуниорс в големия финал на турнира. Финалът се игра на препълнения стадио "Маракана" в Рио Де Жанейро.

В двата отбора има интересни играчи като в Бока Хуниорс играят Единсон Кавани и Серхио Ромеро, а във Флуминензе са Марсело и Фелипе Мело.

В 35-та минута Флуминензе откри резултата, след като Херман Кено пусна страхотен пас по трева в пеналта към Кано, а той с удар от точката на дузпата разстреля Ромеро за 1:0.

Бока Хуниорс успя да изравни в 72-та минута, когато Луис Адвинкула израви с удар от 17 метра, пращайки топката в долния десен ъгъл на Фабио.

До нов гол в редовното не се стигна и така се стигна до продължения.

В тях в 99-та минута Джон Кенеди успя да вкара за 2:1 след бомбен изстрел от дъгата на пеналта.

Заради бурната си радост обаче голмайсторът получи втори жълт картон и беше изгонен, а Флуминензе остана с 10 души.

В края на първото продължение и Бока остана с 10 човека, след като Франк Фабра получи директен червен картон.

Така Флуминензе спели за първи път най-ценния клубен трофей в Южна Америка, а тимът имаше и един загубен финал през 2008-та минута.

Бока Хуниорс е вторият най-успешен отбор в турнира с 6 трофея, но загуби 6-ия си финал в турнира през тази година.