Основният фаворит за спечелване на Световното първенство Бразилия стартира на Мондиала в Катар с победа с 2:0 над Сърбия. Двата гола за сърбите вкара Ричарлисон, а второто попадение беше уникално след странична ножица и ще е сред кандидатите за едно от най-красивите на Мондиала.

В 35-та минута удар на Рафиня беше спасен от Милинкович-Савич.

В 42-та минута Миленкович сгреши и Винисиус можеше да вкара, но бранителят на сърбите успя все пак да блокира удара му.

В 46-та минута сърбите сгрешиха в защита и Рафиня остана сам срещу Ваня Милинкович-Савич, който успя да спаси.

В 55-та минута удар на Неймар премина покрай вратата.

В 60-та минута Алекс Сандро отправи страхотен удар от дистанция, но топката срещна гредата.

В 63-та минута Бразилия успя да открие резултата, след като Винисиус стреля, вратарят на Сърбия спаси, но при добавката на опразнената врата Ричарлисон успя да вкара за 1:0.

В 74-та минута пас на Винисиус стигна до Ричарлисон, който вкара страхотен гол, след като той пое топката и със страхотна странична ножица прониза Милинкович-Савич за 2:0.

В 81-та минута Каземиро стреля от дистанция, но топката срещна напречната греда.

Малко по-късно и Рафиня стреля, но вратарят на сърбите спаси.

В 83-та минута и Фред стреля, но отново Милинкович-Савич спаси.

В другия мач от групата Швейцария победи с 1:0 Камерун.

Бразилия: Алисон, Данило, Тиаго Силва, Маркиньос, Алекс Сандро, Каземиро, Лукас Пакета, Неймар (Антони 80 мин.), Ричарлисон (Габриел Жезус 79 мин.), Рафиня, Винисиус (Родриго 75 мин.)

Сърбия: Ваня Милинкович-Савич, Страхиня Павлович, Никола Миленкович, Милош Велкович, Неманя Гудел (Иван Илич 57 мин.), Андриа Живкович (Неманя Радонич 57 мин.), Саша Лукич (Дарко Лазович 66 мин.), Филип Младенович (Душан Влахович 66 мин.), Александър Митрович (Неманя Максимович 84 мин.), Душан Тадич, Сергей Милинкович-Савич