Грузия, Полша и Украйна са последните отбори, които се класираха за Евро 2024.

Украйна трябваше да прави нов обрат, но отново успя, след като се справи и с Босна на полуфиналните плейофи. Украйна победи с 2:1 Исландия, след като Гудмунсон откри в 30-та минута. Гол на Яремчук беше отменен след ВАР в 39-та минута.

През втората част Циганков в 54-та изравни, а Мудрик класира украинците за Германия с попадение в 84-та минута.

Украинците ще бъдат заедно с Белгия, Словакия и Румъния на Евро 2024.

Грузия се класира за първи път на Европейското, след като победи Гърция след дузпи с 4:2. Грузия ще срещне на шампионата Турция, Португалия и Чехия.

Грузия ще играе за първи път на Европейско първенствоГрузинците отстраниха Гърция след дузпи

В драма с дузпи трябваше да свърши и двубоят Уелс - Полша. Двубоят завърши без голове след редовното време и продълженията, а в края на продълженията Мепхам беше изгонен за втори жълт картон.

При дузпите от поляците вкараха всички, а Даниел Джеймс пропусна единствен за Уелс и поляците се класираха за шампионата в Германия след 5:4 при дузпите.

Полша ще бъде в група група с Нидерландия, Австрия и Франция.