Мексико победи с 2:1 Саудитска Арабия в последния мач в група С. Мартин и Чавес вкараха за мексиканците, Ал-Даусари реализира за саудитите. Мексико трябваше да отбележи още един гол, за да се класира за осминафиналите, но не успя и отпадна за първи път от 1978г. на Мондиал още в групите.

В 47-та минута Мексико успя да откри резултата, след центриране от корнер Сесар Монтес с пета насочи топката към Анри Мартин, който отблизо вкара за 1:0.

В 52-та минута Луис Чавес със страхотно изпълнение на пряк свободен удар удвои преднината на мексиканците - 2:0.

Гол на Мексико беше отменен, отборът изпусна и още няколко чисти голови положения, но така и не стигна до така нужния трети гол.

В шестата минута от добавеното време Хатан Бахбри и Салем Ал-Даусари комбинираха страхотно и последният се озова сам срещу Очоа и вкара за крайното 1:2.

Въпреки победата Мексико отпадна от турнира тимът остана трети с 4 точки, Саудитска Арабия е на третото място с три. За осминафиналите продължиха Аржентина с 6 точки и Полша с 4 точки.

Саудитска Арабия: Мохамед Ал-Уваис, Султан Ал-Ганам (Хатан Бахбри 88 мин.), Абдула Ал-Амри, Хасан Ал-Тамбакти, Али Ал-Булеахи (Рияд Шарахли 37 мин.), Саид Абулхамид, Ферас Ал-Брикан, Али Ал-Хасан (Абдулах Маду 46 мин.), Мохамед Кано, Салем Ал-Давсари, Салех Ал-Шехри (Абдулрахман Ал-Обуд 62 мин.)

Мексико: Гийермо Очоа, Хорхе Санчес (Кевин Алварес 88 мин.), Сесар Монтес, Ектор Морено, Хесус Гаярдо, Орбелин Пинеда (Карлос Родригес 77 мин.), Едсон Алварес (Рохелио Фунес Мори 88 мин.), Луис Чавес, Ървинг Лосано, Анри Мартин, (Раул Хименес 77 мин.), Алексис Вега (Уриел Антуна 46 мин.)