ЦСКА и Левски завършиха 0:0 в поредното издание на Вечното дерби, което бързо ще бъде забравено. Двата отбора изиграха слабо първо и малко по-добро второ полувреме, размениха си по една греда, а червените се приближиха на 2 токи от лидера Лудогорец. Орлите обаче могат да се откъснат с 5, ако успеят да победят по-късно тази вечер в Разград. Като цяло двата тима си размениха по една греда и по едно полувреме. Червените стояха по-добре преди почивката, сините - през втората част.

През първите 45 минути мачът не впечатли, а както често ставаше в предишните издания на дербито – желанието се оказа повече от възможностите. Головите положения бяха малко, двата отбора допускаха доста неточности и технически брак. В 8-ата минута Кристиян Малинов от червените нацели дясната греда от пряк свободен удар. Към края на полувремето червените създадоха още няколко добри ситуации. В 32-ата минута Иван Турицов центрира отдясно, Рубен Пинто се извиси и стреля с глава, но топката прелетя на сантиметри покрай горния ляв ъгъл. В 38-ата Али Соу отлично изведе Жоржиньо отдясно, той надбяга Нганиони и излезе сам, но ъгълът бе много малък и ударът на нападателя мина успоредно на голлинията, но нямаше кой да засече. Минута по-късно Али Соу изведе Малинов, който му върна около дузпата, нападателят опита удар, но неточен, а в същото време Живко Миланов се хвърли на шпагат в краката му.

След почивката Левски заигра доста по-добре, а мачът се отвори и стана по-привлекателен.  4 минути след подновяването на играта Станислав Костов изведе технично Паулиньо, който овладя добре и стреля от въздуха, но топката профуча над гредата. Минута по-късно Станислав Костов нацели лявата греда с шут от двайсетина метра. Малко след това вратарят Михайлов спаси удар на Рубен Пинто от десетина метра. В 73-ата минута червените имаха претенции за дузпа, след като центрирането на Жоржиньо отдясно срещна ръката на Луи Нганиони. Дистанцията между двамата беше не повече от 2 метра, а Станислав Тодоров прецени, че няма движение на ръката към кълбото, затова ЦСКА получи само корнер. Преди това обаче и сините можеха да имат претенции, след като реферът остави без последствия нарушение на Турицов срещу Паулиньо на границата на пеналта. В добавеното време Левски можеше да отбележи. Паулиньо проби отляво в наказателното поле и изчака включването на Мариани в дъгата. Швейцарецът стреля със сила към долния десен ъгъл, а Черниаускас плонжира и закова топката в ръцете си.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛЕВСКИ 0:0

ЦСКА-СОФИЯ: Витаутас Черниаускас, Иван Турицов, Николай Бодуров, Нуно Томаш, Стойчо Атанасов, Валентин Антов, Рубен Пинто, Кристиян Малинов, Жоржиньо, Един Джеси, Али Соу

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Живко Миланов, Кали Тиам, Нуно Рейш, Луи Нганиони, Мартин Райнов, Илия Юруков, Давиде Мариани, Станислав Иванов, Паулиньо, Станислав Костов

Стадион: “Васил Левски”, София

Съдия: Станислав Тодоров