Два английски отбора се класираха за полуфиналите в Лига Европа - толкова, колкото и в Шампионскаа лига. Арсенал доказа, че е с класа над Наполи и спечели и реванша от четвъртфиналите в Неапол, този път с 1:0. Топчиите през целия мач бяха по-добрият отбор и не оставиха съмнение в превъзходството си. В 36-ата минута със страхотен гол от пряк свободен удар Лаказет сложи край на крехките надежди на неаполитанците да заличат пасива си отх два чисти гола от първата среща.

Челси поведе с 3:0 и 4:1 на Славия в мач, в който почти нямаше интрига след 1:0 за лондончани в Прага от първия двубой. Все гостите намалиха до 3:4 само за да направят головото шоу за публиката пълно. Героят на вечерта безспорно е Айнтрахт, който, подкрепян от френетичната си агитка, успя да стопи два гола пасив от първия мач с Бенфика в Лисабон, заършил 4:2. Във Франкфурт германският тим победи с 2:0, което бе достатъчно за полуфинал. В четвъртата среща Валенсия спечели и втория рунд срещу Виляреал с 2:0 у дома. В първата среща "прилепите" бяха победили с 3:1 и си бяха осигурили класиране напред. В полуфиналите ще играят Арсенал - Валенсия и Айнтрахт - Челси.