Дубълът на Локомотив победи Ботев 2 в пловдивското дерби в отложен мач от Югоизточната Трета лига. Мачът се игра на стадион "Локомотив".

В 28-та минута Васил Църцев напредна по крилото центрира в пеналта към Петър Андреев, а той с глава вкара за 1:0.

В началото на втората част Иво Казаков от Ботев 2 беше изгонен с директен червен картон и тимът трябваше да доиграва мача с 10 човека.

В 62-та минута домакините вкараха и втори гол. Петър Андреев получи топката на границата на пеналта и не сгреши, вкравайки втори гол за крайното 2:0.

В 83-та минута Локо удари и греда.

Това беше втори успех за дубъла на Локо в дербито, след като през есента тимът победи и като гост на базата на Ботев в Коматево.

С победата Локомотив 2 събра 37 точки и е на 13-то място, а Ботев 2 е осми с 47 точки.

В събота Локо 2 ще е домакин на Загорец, а Ботев 2 ще гостува на Гигант.

Локомотив: Даниел Амбарцумян, Видол Сейменски, Борислав Дончев, Мартин Хайдаров, Пламен Петров, Васил Църцев, Иван Узунов, Божидар Костадинов, Кръстьо Банев, Даниел Маджаров, Петър Андреев

Ботев: Дениз Русев, Георги Кущинаров, Костадин Татаров, Станислав Работов, Мирослав Георгиев, Габриел Златанов, Велиян Видолов, Йордан Айвазов, Димитър Даклиев, Иво Казаков, Бисер Бонев