В пловдивското дерби на Югоизточната Трета лига дубълът на Ботев и Спартак не се победиха и завършиха 1:1. Срещата беше от 15-ия кръг и се игра на Футболен комплекс "Никола Щерев - Старика".

Първото полувреме бе слабо на възможности пред двете врати, като няколко добри ситуации за Спартак бяха парирани от стража на "канарчетата" Стефан Смъркалев.

Футболистите на Илиян Гаров все пак отбеляза гол в самия край на първата част - Никола Гелин бе точен след плътен удар във вратата на Кристиян Милушев.

През втората част "гладиаторите" успяха да изравнят след гол на Тодор Тодоров в 50-тата минута.

В следващия кръг Ботев 2 е гост на Ямбол, а Спартак е домакин на Атлетик Куклен.

Спартак е лидер с 36 точки, но вече само на една пред втория Гигант, а Ботев 2 е 13-ти с 16 точки.

Ботев 2: Стефан Смъркалев, Костадин Татаров, Димитър Папазов, Станислав Работов, Габриел Златанов, Велиян Видолов, Мартин Ситев, Добромир Павлов, Ивайло Видев, Никола Гелин, Иво Казаков

Спартак: Кристиян Милушев, Радослав Влашев, Илиан Тонов, Петко Петков, Димитър Балинов, Кръстьо Милев, Димитър Пройчев,