Българският национал Кирил Десподов изпусна дузпа в полуфинала за Купата на Гърция, в който неговият ПАОК загуби след голяма драма срещу Панатинайкос.

В първия мач в Солун Панатинайкос победи с 1:0, но снощи ПАОК поведе с гол на Андрия Живкович в 72-та минута и тимът спечели в редовното време.

Десподов се появи в игра в 73-та минута и игра до края на двубоя.

Така се стигна до продължения, в които също имаше уникална драма. ПАОК буквално докосваше финал, след като в 105-та минута Томаш Кенджора изведе тима напред с 0:2.

В последните секунди на продължението обаче Димитирос Лимниос реализира и вкара мача в дузпи.

При изпълнението на дузпите Панатинайкос изпусна още първото си изпълнение чрез Шпорар, а Кирил Десподов беше последния пети изпълнител за ПАОК и ако беше вкарал тимът щеше да играе финал. Десподов обаче пропусна и дузпите продължиха и след петите изпълнения. След три пропуска на ПАОК и два за ПАО за финала се класира Панатинайкос.

В другия полуфинал играят Арис и изненадата в турнира Панетоликос. Арис победи като гост с 1:0, а реваншът е на 6 март.