Българският национал Кирил Десподов и неговият ПАОК се класираха за четвъртфиналите в Лигата на конференциите, след като направиха пълен обрат срещу Динамо Загреб. Хърватите спечелиха с 2:0, но в Солун загубиха с 1:5 и така с общ резултат 5:3 гърците продължиха напред.

Десподов влезе като резерва в 67-та минута на мястото на Тайсон.

Днес нямаше изненади и фаворити като Милан, Уест Хям, Бенфика, Рома, Ливърпул, Астън Вила, Фиорентина продължиха напред в Лига Европа и Лигата на конференциите.

Най-интересно беше на двубоя Виляреал Марсилия, където испанците бяха близо да изравнят резултат и поведоха с 3:0, но в края на двубоя Марсилия вкара и след първия мач в първия мач 4:0 се класира напред.

Сензацията през този сезон Байер Леверкузен пак беше близо да загуби за първи път през този сезон, но обърна Карабах, който беше повел с 2:0. Леверкузен обърна още в редовното време и победи с 3:2, оставайки непобеден във всички турнири.

Жребият от четвъртфиналите до финала е днес от 14:00 б.в. в Лига Европа и от 15:00 б.в. за Лигата на конфернциите.