Марица загуби гостуването си на лидера Септември в София с 3:1. Двубоят от 11 кръг на Втора лига се игра на стадиона в квартал “Драгалевци”. Срещата предложи динамична игра и много голови положения.

Доста кадрови проблеми имаха пловдивчани преди този мач. Капитанът на Марица Валери Домовчийски бе сред резервите заради травма. Мартин Газиев не бе напълно възстановен и също беше на скамейката. Треньорският щаб не рискува с включването им в игра. Извън групата за мача остана вратарят Илия Николов също заради контузия.

Мачът започна отлично за Марица и още в 30-та секунда пловдивчани поведоха след бърза контра. Георги Трифонов от фланга центрира по земя на първа греда, а Станислав Маламов засече и прати топката в мережата на домакините за 0:1.

В 15-та минута Ифеани Дейвид от състава на Марица бе заменен принудително заради контузия. Милен Танчев зае мястото му на терена.

В 18-та минута домакините удариха греда след заучено изпълнение на пряк свободен удар, но “жълто-сините” се построиха добре и бе отсъдена и засада при ситуацията.

В 25-та минута Марица можеше да стигне до второ попадение. Веселин Марчев нахлу по левия фланг и центрира по земя към Маламов. Той се опита да засече, но шпагат на защитник в последния момент му попречи.

В 28-та минута Митко Митков от Септември завърши атаката на своя отбор с хубав диагонален удар в близкия ъгъл, но Петър Начев спаси. Той се намеси блестящо и минута по-късно, когато отново Митков засече центриране с глава от два метра, но стражът на пловдивчани спаси и при тази ситуация. В 32-та минута последва нова опасност от страна на домакините – Арсов засече с глава, но бе неточен.

В 34-та минута Петър Начев спаси нов сигурен гол. При контра на домакините той излезе и пресече подаването към Самб Бадара, който се измъкваше сам срещу вратата. Още до 35-та минута Свилен Щерев, Стефан Попов и Мирослав Пушкаров бяха декорирани в жълто от русенския рефер.

В 36-та минута след центриране от корнер домакините изравниха. Капитанът Асен Георгиев бе точен. Почти всяко центриране водеше до опасност пред вратата на Марица, тъй като ръстовите футболисти на Септември обираха всяка висока топка. Столичани превъзхождаха в това отношение целия отбор на Марица.

В 40-та минута нови две ключови спасявания на Петър Начев запазиха резултата – първото след воле, а второто – след удар на останал сам срещу стража играч на домакините.

Йордан Йорданов отбеляза за 2:1 в последната минута на полувремето, след като получи центриране от фланга около точката на дузпата и с много силен удар в центъра на вратата реализира.

През втората част играта не се промени особено. Домакините често създаваха голови положения. Превъзхождайки с една глава в ръстово отношение почти всеки играч на Марица снажните и здрави футболисти на Септември достигаха до голови ситуации. Непрестанните центрирания носеха опасности пред пловдивската врата, като повечето от тях бяха ликвидарани от отлично представилия се вратар Начев и намеси на бранителите в последния момент.

Христиан Димитров и Илиян Йорданов се появиха в игра за Марица през втората част с цел да заздравят отбраната на “жълто-сините”.

Освен всичко пловдивчани останаха и с човек по-малко в 59-та минута. Пресилен втори жълт картон получи Свилен Щерев, който напусна терена. Това до голяма степен предреши крайният победител от двубоя, намалявайки още повече съпротивителните сили на Марица.

Малко по-късно, логично с оглед на ситуацията на терена, домакините стигнаха до трето попадение. Резервата Димитър Костадинов бе точен за 3:1 и на практика реши мача в полза на своя отбор.

До края на мача с опит маричани успяха да парират набезите на домакините, но с човек по-малко и отстъпвайки физически много трудно достигаха до нещо по-интересно в офанзивен план.

Юношите Божидар Шехов и Ангел Пеев записаха своите дебюти в професионалния футбол през втората част, като Шехов игра над 30 минути, а Пеев около 15.

Марица заема 12-то място в класирането с 13 точки. В следващия кръг “жълто-сините” имат трудно домакинство на друг претендент за Първа лига – Добруджа.

Септември: Димитър Шейтанов, Асен Георгиев, Борислав Маринов, Здравко Димитров, Иван Арсов, Йоан Гаврилов, Йордан Йорданов, Мартин Ачков, Митко Митков, Самб Бадара, Захари Атанасов

Марица: Петър Начев, Атанас Ташолов, Димитър Аврамов, Мирослав Пушкаров, Соломон Джеймс, Свилен Щерев, Ифеани Дейвид (Милен Танчев), Стефан Попов (Христиан Димитров), Станислав Маламов (Илиян Йорданов), Веселин Марчев (Божидар Шехов), Георги Трифонов (Ангел Пеев). (Резерви: Виктор Петков, Валери Домовчийски, Мартин Газиев, Олджай Алиев)нгел Пеев). (Резерви: Виктор Петков, Валери Домовчийски, Мартин Газиев, Олджай Алиев)