България загуби срамно от Литва като домакин на националния стадион "Васил Левски" с 0:2 в европейските квалификации и почти сигурно ще е на последното място в групата си. Шервид на два пъти наказа националите, които бяха и с човек по-малко след червен картон на Краев в края на първата част.

Двубоят започна с опасно положение за гостите, но Дюлгеров внимаваше и спаси.

В 16-та минута Фьодор Черних излезе сам срещу Дюлгеров, успя да го преодолее и реализира, но попадението беше отменено заради засада.

Малко по-късно и България пропусна страхотна възможност, след като Спас Делев излезе сам срещу вратаря Зубас, но би право в тялото му.

В 42-та минута Андриан Краев получи втори жълт картон и беше изгонен.

В края на полувремето след разбъркване в пеналта след корнер Пиюс Шервис беше най-съобразителен и вкара за 0:1.

В 55-та минута Ласицкас центрира в пеналта, Шервис беше непокрит и с глава реализира за 0:2.

В 74-та минута Ласицкас вкара и трети гол, но той беше отменен след преглед с ВАР.

Във вторник България ще гостува на Албания в контрола, а през ноември са последните две срещи от европейските квалификации - домакинство на Унгария и гостуване на Сърбия.

България със сигурност ще завърши на последното място в групата си след поредният срам.

България: Иван Дюлгеров, Кристиан Димитров, Валентин Антов, Илия Груев, Виктор Попов, Ивайло Чочев, Андриан Краев, Марин Петков, Кирил Десподов, Преслав Боруков, Спас Делев

Литва: Емилиюс Зубас, Юстас Ласицкас, Линас Климавичиус, Рокас Лекиатас, Пиюс Ширвис, Едгарас Уткус, Модестас Воробжовас, Викинтас Сливка, Гвидас Гинейтис, Фьодор Черних, Гитис Паулаускас

Снимка: Спортал