Дания и Тунис завършиха наравно 0:0 в първия си мач в групова фаза на Мондиала в Катар. Това беше и първото нулево равенство на Световното първенство.

В 22-та минута Йоаким Андерсен отправи удар от дистанция, който вратаря на Тунис успя да спаси.

Само малко по-късно Исам Джебали отбеляза, но голът беше отменен заради засада.

В 34-та минута Пиер-Емил Хьойберг отправи далечен удар по посока на вратата на Тунис, но Аймен Дамен спаси.

В 38-та минута Тунис изпусна доста чисто положение, след като Аиса Лайдуни отправи силен удар, който премина встрани от вратата.

В края на полувремето тунизийците имаха още едно чисто положение, след като Джебали се оказа сам срещу Шмайхел, но датския страж спаси.

В 55-та минута Андреас Сков Олсен вкара гол, но попадението беше отменено заради засада.

Микел Дамсгор центрира в наказателното поле на Тунис в 57-ата минута, след което Каспер Долберг стреля с глава, но Аймен Дамен се намеси и спаси.

В 69-та минута Кристиан Ериксен отправи топовен изстрел, който Дамен успя да избие в корнер.

В 71-та минута Тунис имаше претенции за дузпа, след като Йоаким Андерсен игра с ръка в наказателното поле, но наказателен удар не беше отсъден.

В края на мача и Дания имаше претенции за дузпа. Ситуацията се разгледа на ВАР, но наказателен удар не беше отсъден.

В другия мач от групата по-късно днес играят Франция и Австралия.

Дания: Каспер Шмайхел, Йоаким Андерсен, Симон Кяер (Йеспер Линдстрьом 65 мин.), Йоаким Мееле, Андреас Кристенсен, Томас Дилейни (Микел Дамсгор 45+1 мин.), Кристиан Ериксен, Расмус Кристенсен, Пиер-Емил Хьойберг, Андреас Сков Олсен (Андреас Корнелиус 65 мин.), Каспер Долберг (Матиас Йенсен 65 мин.)

Тунис: Аймен Дамен, Талби Монтасар, Мериа Ясин, Дилан Брон, Аиса Лайдуни (Фержани Саси 88 мин.), Ельес Шкири, Мохамед Драгер (Уахби Кечрида 88 мин.), Али Абди, Юсеф Мсакни (Ханибал Меджбри 80 мин.), Исам Джебали (Таха Кениси 80 мин.), Анис Бен Слиман (Наим Слити 67 мин.)