Бившият играч на Ботев, ЦСКА и Лудогорец Йордан Минев вкара гол от центъра в баража за влизане в Югоизточната Трета лига. Минев игра за дубъла на Арда Кърджали, който разгроми с 6:1 Минерал (Овощник), а мачът се игра на стадиона в Оризаре.

Голът на Минев падна в 54-та минута за 4:1 и обра аплодисментите на публиката.

Иначе Николай Аргатов вкара на два пъти, а освен Минев по веднъж се разписаха Халим Халим, Жеков и автогол на гостите.

Любопитно е, че за Арда 2 игра синът на Йордан Минев - Алекс и двамата играха като титуляри от първата минута. Баща и син Минев не за първи път през този сезон играят рамо до рамо. Това се случи и в началото на сезона, когато двамата играха за Вихрен в мач от Купата на България срещу Септември Симитли.

Братът на Йордан - Веселин Минев в момента е помощник-треньор на Александър Тунчев в първия отбор на Арда.

Така отборът воден от едни от четвъртите в света Емил Кременлиев се класира за Югоизточната Трета лига.

Реално Арда 2 трябваше от втория опит да влиза в Трета лига, след като загуби първия бараж срещу ФК Секирово.

Така Арда 2 и ФК Секирово са новите членове на Югоизточната Трета лига.

В същото време стана ясно, че до 16 юни се чакат заяви за участие в Югоизточната Трета лига и следващата седмица ще стане ясен съставът на групата за новия сезон.

Новия сезон ще започне в уикенда - 5-6 август.