Челси отново победи Милан, а този път успеха дойде като гост в Милано с 2:0. Така шампионът от 2021-а година в ШЛ си осигури участие в елиминациите и почти сигурно ще завърши и на първото място в групата. Пред Милан пък предстои борба за място на осминафиналите срещу РБ Залцбург и Динамо Загреб.

Томори направи дузпа в 21-та минута, след като фаулира Маунт, а освен наказателен удар бранителят на Милан, който е юноша на Челси, беше и изгонен. Жоржиньо успя да превърне дузпата в гол, а в 34-та минута Обамеянг успя да удвои.

Ювентус загуби всякакви шансове за елиминациите, след като загуби с 0:2 срещу Макаби Хайфа в Израел.

Атцили откри в 7-та минута, а отново той в 42-та минута удвои резултата.

Без Ерлинг Холанд, който остана като неизползвана резерва Манчестър Сити не успя да вкара гол и завърши 0:0 при гостуването си на ФК Копенхаген в Дания.

Гол на Родри беше отменен след ВАР, после Марез изпусна дузпа, а в 30-та минута и Серхио Гомес беше изгонен и Сити трябваше да доиграва мача с 10 човека.

Шампионът Реал Мадрид също сгафи и направи 1:1 като гост на Шахтьор Донецк. В 46-та минута Зубков откри, а в края на мача Рюдигер изравни.