Челси успя да се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига, след като победи с 2:0 като домакин Борусия Дортмунд. В първия мач немците спечелиха с 1:0, но лондончани заличиха преднината на Борусия и продължава напред.

Любопитно е, че това беше едва третата победа във всички турнири за Челси от началото на годината.

Челси успя да вкара чрез Хаверц, но голът беше отменен заради засада.

В 43-та минута топката достигна до Стърлинг, който не успя да я удари, но се получи рикошет в Ройс и топката стана много удобна за Стърлинг, който все пак успя да вкара за 1:0.

В 53-та минута Челси получи дузпа и Кай Хаверц първоначално изпусна, удряйки греда. След преглед обаче се оказа, че играчи на Дортмунд са навлезли преди изпълнение в пеналта и дузпата беше пребита. Хаверц би в същия ъгъл, но този път реализира и осигури класирането на лондончани към четвъртфиналите.

В другия мач Бенфика разгроми с 5:1 Брюж в Лисабон и след успеха с 2:0 първия мач с общ резултат 7:1 продължава напред към четвъртфиналите.

Гол Жоао Марио още във втората минута с пета беше отменен заради засада.

Рафа Силва откри в 38-та минута, а Гонзало Рамош в края на полувреме удвои преднината на домакините.

В 57-та минута Рамош вкара и втори гол, а Жоао Марио все пак се разписа в 71-та минута от дузпа.

Давид Нерес в 77-та минута направи резултата 5:0, а в 87-та минута Бьорн Мейер със страхотен гол оформи крайното 5:1 за Бенфика.

Жребият за четвъртфиналите е на 17 март.