Милан сложи край на дългото чакане и е новият шампион на Италия, след като победи като гост Сасуоло по шампионски с 3:0.

Оливие Жиру откри резултата в 17-та минута, а отново той удвои в 32-та минута. Интригата в мача уби Франк Кесие в 36-та минута и по този начин короняса Милан като шампион на Италия.

Прекият конкурент Интер също не сгреши и също победи с 3:0 у дома Сампдория. Иван Перишич откри в 49-та минута, а в 55-та и 57-та минути Хоакин Кореа оформи крайния резултат. Този успех обаче се оказа недостатъчен и Интер остана този сезон само с Купата на Италия.

Милан спечели титлата с 86 точки, а Интер остана втори с 84 точки.

Това беше 19-а титла за Милан, който не беше ставал шампион на Италия от сезон 2010-2011, когато отново пребори градския съперник Интер за Скудетото.