Бразилия стана шестият четвъртфиналист на Мондиала в Катар, след като победи с 4:1 Южна Корея. Още през първото полувреме бразилците си решиха всичко след голове на Винисиус, Неймар от дузпа, Ричарлисон и Пакета. Почетният гол за Южна Корея вкара Сунг-Хю Пайк.

В 8-та минута Рафиня влезе в наказателното поле и пусна към Ричарлисон и Неймар, но двамата се разминаха с топката, която попадна при непокрития Винисиус и той без проблем вкара за 1:0.

В 11-та минута Ву-Йон Юнг фаулира Ричарлисон в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Неймар изпълни и реализира за 2:0.

В 17-та минута Хи-Чан Хван отправи опасен удар, който беше избит в корнер от Алисон.

В 29-та минута след страхотна атака Тиаго Силва подаде на Ричарлисон нападателят вкара за 3:0.

В 37-та минута Винисиус подаде страхотен пас към Лукас Пакета, който засече за 4:0.

В 76-та минута Сунг-Хю Пайк успя да намали за корейците. Той отправи удар от дистанция и не остави шансове на Алисон за 4:1.

На четвъртфиналите Бразилия ще играе срещу Хърватска.

Бразилия: Алисон (Вевертон 81 мин.), Едер Милитао (Дани Алвеш 63 мин.), Маркиньос, Тиаго Силва, Данило (Бремер 72 мин.), Каземиро, Лукас Пакета, Рафиня, Неймар (Родриго 81 мин.), Винисиус Жуниор (Габриел Мартинели 72 мин.), Ричарлисон

Южна Корея: Сьонг-гю Ким, Мун-Хван Хим, Мин-Джае Ким, Йон-Гвон Ким, Джин-су Ким (Чул Хонг 46 мин.), Ин-Бом Хванг (Сунг-Хю Пайк 65 мин.), Ву-Йон Юнг (Сон Джун-Хо 46 мин.), Хи-Чан Хван, Джае-Сун Лий (Канг-Ин Лий 74 мин.), Хюн-мин Сон, Ги-Сунг Чо Хванг (Хванг Юи-Джо 80 мин.)