Ботев загуби много тежко с 0:4 гостуването си на ЦСКА в София. Тимът беше без трима от титулярните си защитници и допусна поражение след голове на два пъти на Фернандо Каранга и по веднъж на Джонатан Линдсет и Матиас Фаетон. Мачът се игра на националния стадион "Васил Левски".

В 7-та минута Ботев искаше дузпа за игра с ръка на Турицов в пеналта, но не последва нищо то ВАР.

В 18-та минута завърналият се в игра за ЦСКА Иван Турицов трябваше да напусне терена принудително, след като отново се контузи и той беше заменен от Емануел Шакич.

В 25-та минута ЦСКА откри, след като Вион стреля от дистанция, Игонен изби, но при добавката Джонатан Линдсет отблизо не сгреши за 1:0.

В 32-та минута Марселино Кареазо отправи опасен удар, който беше избит в корнер от Игонен.

Само две минути по-късно ЦСКА удари за втори път, след като при центриране от корнер на топката достигна до Фернандо Каранга и той с глава не остави шансове на Игонен за 2:0.

Ботев направи хубава атака веднага след попадението и Уме Емануел вкара, но попадението беше отменено заради фаул на Уме срещу Християн Петров.

В 42-та минута Каранга вкара втори гол, след като Вион центрира от фаул, а Каранга засече с глава за 3:0.

В 44-та минута Минков стреля от дистанция, но Бусато улови.

В първите минути на втората част Уме Емануел се озова но добра позиция и стреля, но топката мина покрай вратата.

В 52-та минута Махумтович можеше да си отбележе автогол, но Бусато внимаваше и улови.

В 56-та минута Каранга стреля с глава, но Игонен изби в корнер.

В 65-та минута Ботев допусна и четвърти гол, след като Янис Карабельов сгреши фатално, а топката се удари в Линдсет и достигна до Матиас Фаетон, който без проблем реализира за 4:0.

След гола Уме Емануел пак имаше добра възможност, но Махмутович изби топката малко преди голлинията в корнер.

В 72-та минута Емануел стреля, но ударът му премина покрай вратата.

Малко по-късно Ивелин Попов имаше добра възможност, но Бусато изби удара му.

В 87-та минута Ивелин Попов изведе чудесно Мохамед Брахими, но той удари в глава Бусато, а след Балтанов се опита да прехвърли вратаря на домакините, но той улови.

В 90-та минута Акере стреля с глава, но Бусато улови.

Ботев е 9-ти с 33 точки, а ЦСКА е на третото място с 54 точки и вече и на практика се осигури място в първата шестица.

Сега следва пауза за националните отбори, а на 31 март Ботев е домакин на Черно море.

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов (Емануел Шакич 18 мин.), Християн Петров, Тибо Вион (Мено Кох 89 мин.), Енес Махмутович, Амос Юга, Джонатан Линдсет, Марселино Кареазо, Матиас Фаетон (Данило Асприля 78 мин.), Фернандо Каранга (Илиан Антонов 89 мин.), Улаус Скаршем (Станислав Шопов 78 мин.)

Ботев: Матвей Игонен, Джеймс Етоо, Димитър Папазов (Ехидже Укаки 79 мин.), Атанас Чернев, Ивайло Видев, Янис Карабельов (Мохамед Брахими 73 мин.), Антонио Перера, Николай Минков, Ивелин Попов, Уме Емануел (Лъчезар Балтанов 73 мин.), Георги Николов (Самуел Акере 61 мин.)