Ботев победи Черноморец с 1:0 в предпоследната си контрола преди началото на сезона. Единственият гол вкара Димитър Тонев в 22-та минута от дузпа.

Ботев игра основно с резерви, а утре тимът ще срещне сръбския Раднички в представянето си за новия сезон.

За Ботев в игра се завърна Елвис Ману, който започна титуляр в контролата.

Нямаше чисти положение в първите 20 минути на срещата, а в 22-та минута Ботев получи дузпа.

Петър Патев игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Димитър Тонев реализира за 1:0.

В 26-та минута Тонев стреля от дистанция, Тодоров изчисти, а след това се стигна до корнер. След неговото изпълнение Ману центрира в пеналта към Ван Хертъм, който игра с глава, но Тодоров направи страхотно спасяване.

В 31-та минута Кайзер отрази удар на Живко Петков от фаул, а след това при добавката вратарят на Ботев спаси и удар на юношата на Ботев Венци Гюзелев.

В 33-та минута хубав удар на Димитър Папазов беше отразен от Тодоров.

Живко Петков стреля в 36-та минута, но Кайзер улови.

В края на полувремето топовен изстрел на Перера беше избит в корнер от Тодоров.

В 55-та минута удар на Тонев беше отразен от Тодоров, а след това вратарят на гостите спаси и изстрел на Перера.

В 59-та минута Тодоров парира и изстрел на Траоре.

В 66-та минута Балтанов отправи изстрел, но той беше спасен от Тодоров.

В 72-та минута Тодоров спаси нов удар на Балтанов.

В 76-та минута Траоре отправи страхотен удар, но той премина над вратата. Малко по-късно отново Тодоров се намеси при изстрел на Абло.

Утре е последната контрола на Ботев преди началото на сезона - домакинство на сръбския Раднички, а спарингът е планиран за 19:00ч. на "Колежа".

Ботев: Даниел Кайзер, Рой Херман, Джаспър Ван Хертъм, Моузес, Димитър Папазов, Антонио Перера, Лъчезар Балтанов, Точукву Ннади, Димитър Тонев, Елвис Ману, Фаустас Степонавичюс (Стефан Смъркалев, Мирослав Георгиев, Абдулайе Траоре)

Черноморец: Димитър Тодоров, Стоян Мантаров, Петър Генчев, Мариян Димитров, Венци Славов, Филип Ангелов, Петър Патев, Иван Вълев, Георги Пенев, Венцислав Гюзелев, Живко Петков (Стоянчо Величков, Христо Георгиев, Мирослав Манев, Стойчо Атанасов, Димитър Иванов, Петър Пейчев)