Ботев отново ударви много лошо ЦСКА и след Купата на България е на път да го откаже и от титлата. Жълто-черните победиха с 2:0 в Коматево с късни голове на Феребори Доре в 83-тата минута и Тодор Неделев в 90-таа минута. При победа червените можеха да са само на 2 точки от Лудогорец, който в петък падна от Черно море и да мечтаят за титлата. Сега обаче разликата остава 5 точки в полза на орлите и за отбора на Любо Пенев ще бъде много трудно да я заличат. Канарчетата изиграха мача изключително мъдро, пресметливо и търпеливо, нанесоха своя удар в точното време и категорично доказаха, че са по-стойностния отбор от ЦСКА и един от най-добрите тимове у нас.

Двубоят в Коматево бе динамичен и интересен, но без много голови положения пред двете врати. Домакините бяха без наказаните Вутов и Филипов, а преди началото на двубоя играчите на Ботев опънаха голям транспарант "Чико, всички сме с теб", чрез който да окажат морална подкрепа на легендата Динко Дерменджиев. Преди почивката Пиргов стреля глава след корнер, изпълнен от Неделев, но топката мина покрай гредата.

След почивката реферът спести втори жълти картони на Тиаго и Кристиян Малинов. Междувременно младокът Крис Добрев оживи играта на канарчетата, които нанесоха удара си в 83-тата минута. Тогава Неделев хвърли идеален пас към Доре, който счупи кръста на защитника на ЦСКА пред него и стреля в мрежата. В самия край Али Соу можеше да изравни след грешк8а на Терзиев, излезе сам срещу Кайзер, но вратарят на Ботев спаси удара му. В добавеното време Тодор Неделев получи дълго подаване отдясно, финтира защитник и стреляу покрай вратаря в далечния ъгъл, фиксирайки крайното 2:0 за Ботев.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА-СОФИЯ 2:0

1:0 Феребори Доре 83

2:0 Тодор Неделев 90

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 66. Еберт, 3. Пиргов, 5. Димитров, 24. Марин, 18. Терзиев, 17. Балтанов, 8. Неделев, 7. Тонев, 16. В. Шопов, 10. Доре

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Стипица, 2. Атанасов, 5. Бодуров, 24. Томаш, 19. Турицов, 15. Малинов, 16. Бикел, 17. Енрике, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу