Мъжкият национален отбор по футбол загуби с 0:1 контролата срещу Иран, който участва на последния Мондиал в Катар. Срещата беше първа за мъжкия национален отбор на стадион Христо Ботев и първа в Пловдив от 40 години. Единственият гол вкара Мохамад Мохеби в 13-та минута. На стадиона имаше страхотна атмосфера, а близо 12 000 зрители гледаха двубоя, което е рекорд за националите в последните години.

Националите излязоха със специални фланелки посветени на Петър Хубчев. Капитанът Десподов разпъна и фланелка с номер 5 на Хубчев. Бившият треньор на националния отбор и четвърти в света се бори с левкимия.

Мохамад Мохеби отправи удар в 5-та минута, който премина покрай вратата.

В 10-та минута се стигна и до първия точен изстрел към една от двете врати. Ехсан Хаджсафи стреля от фаул, но Митов улови. Последва и удар на Саеид Езатолахи, който беше неточен.

В 12-та минута Димо Кръстев стреля с глава след изпълнение на фаул, но ударът беше неточен.

В 13-та минута Иран отбеляза гол, след като Илия Груев сбърка и Саман Годос открадна топката и центрира към Мохамед Мохеби, който на опразнената врата засече с глава и откри - 0:1.

В 19-та минута Алиреза Джаханбакш стреля, но Митов улови.

В 23-та минута Иран направи принудителна смяна, след като вратарят Алиреза Байранванд се контузи и на негово място влезе резервният страж Паям Ниазманд

В 30-та минута Кирил Десподов отправи удар от фаул, но ударът му беше спасен от Ниазманд.

В 37-та минута Лукас Петков отправи удар, който обаче беше блокиран и излезе в корнер.

В началото на първата част Мохеби опита удар, но топката мина покрай вратата.

В 61-та минута Саеид Езотолахи стреля, но ударът му премина опасно покрай вратата.

След това Георги Русев отправи точен удар, но вратаря на иранците спаси.

В 86-та минута удар на Десподов от фаул премина покрай вратата.

Последва и хубав изстрел на Илиан Илиев от разстояние, но той премина над вратата.