
Берое запази елитния си статут, след като победи тима от Втора лига Спортист Своге с 1:0 в баража за влизане-оставане в efbet Лига.
В 35-та минута Божидар Пенчев стреля от дистанция, но вратарят Мартин Величков изби, но топката достигна до Уерди Мара, който отправи удар и реализира за 1:0.
В 90-та минута Спортист Своге успя да изравни. Богдан Костов центрира в наказателното поле, където Георги Николов засече с глава и вкара. Голът първоначално беше признат, но след преглед с ВАР попадението беше отменено, защото преди да навлезе в наказателното поле Николов беше извършил фаул срещу играч на Берое.
Така останалия на 14-то място в крайното класиране в елита - Берое остана в Първа лига, а Спортист Своге остава във Втора лига и не успя да достигне за втори път в своята история до елита.
Догодина във Втора лига ще играят Спартак Варна и Септември София, които изпаднаха директно от елита.
Българският футболен сезон приключва в неделя с баража за Европа между Левски и Арда на "Герена".
Още от категорията

Спартак удари и Созопол като гост за деветата поредна


Ще има мачове с начален час 13:00ч. в баскетболния ни елит
Акценти


Картите са раздадени – 18 се борят за кмет на Пловдив



Федерацията по плуване спря правата на Антъни Иванов




Темите на Traffic News

Гледайте Марица, мислете за Царево и Каравелово

Това са героите с хеликоптери у нас
