Берое запази елитния си статут, след като победи тима от Втора лига Спортист Своге с 1:0 в баража за влизане-оставане в efbet Лига.

В 35-та минута Божидар Пенчев стреля от дистанция, но вратарят Мартин Величков изби, но топката достигна до Уерди Мара, който отправи удар и реализира за 1:0.

В 90-та минута Спортист Своге успя да изравни. Богдан Костов центрира в наказателното поле, където Георги Николов засече с глава и вкара. Голът първоначално беше признат, но след преглед с ВАР попадението беше отменено, защото преди да навлезе в наказателното поле Николов беше извършил фаул срещу играч на Берое.

Така останалия на 14-то място в крайното класиране в елита - Берое остана в Първа лига, а Спортист Своге остава във Втора лига и не успя да достигне за втори път в своята история до елита.

Догодина във Втора лига ще играят Спартак Варна и Септември София, които изпаднаха директно от елита.

Българският футболен сезон приключва в неделя с баража за Европа между Левски и Арда на "Герена".