Бронзовият медалист на миналия Мондиал в Русия - Белгия започна с победа с 1:0 над Канад. Митши Батшуаи успя да вкара гола за белгийците в края на полувремето, а в началото на двубоя Канада пропусна и дузпа.

Още в 5-та минута Канада получи дузпа заради игра с ръка на Караско в наказателното поле. Съдията прегледа ситуацията на ВАР и отсъди наказателен удар. Най-голямата звезда на Канада Алфонсо Дейвис изпълни дузпата, но ударът му беше спасен от Тибо Куртоа.

Последваха силни минути на канадците, но до гол така и не се стигна.

Противно на логиката Белгия откри резултата в 44-та минута, когато Тоби Алдервайрълд даде дълго подаване зад централната линия за Митши Батшуаи, който избяга зад гърба на отбраната и стреля с едно докосване в наказателното поле, за да даде аванс на Белгия.

Белгия: Тибо Куртоа, Ян Вертонген, Тоби Алдервайрълд, Леандер Дендонкер, Яник Караско (Тома Мюние 46 мин.), Аксел Витсел, Кевин де Бройне, Тимоти Кастан, Юри Тилеманс (Амаду Онана 46 мин.), Митши Батшуаи (Лоис Опенда 78 мин.), Еден Азар (Леандро Тросар 62 мин.)

Канада: Милан Борян, Камал Милър, Стивън Витория, Алистър Джонстън, Ричи Ларея (Сам Адекугбе 74 мин.), Стивън Еустакийо ( Джонатан Осорио 81 мин.), Атиба Хътчинсън (Исмаел Коне 58 мин.), Джуниър Хойлет (Кайл Ларин 58 мин.), Алфонсо Дейвис, Джонатан Давид, Тейжон Бюканан (Лиъм Милър 81 мин.)