САЩ и Уелс не се победиха в последния мач от втория ден на Мондиала в Катар. Тимоти Уеа - син на легендата Джордж Уеа откри за американците в 36-та минута, но звездата на уелсците Гарет Бейл изравни от дузпа в 81-та минута.

В 9-та минута се получиха две опасни положения. Първо Джо Родън се опита да изчисти центриране, но можеше да си отбележи автогол, стражът на Уелс Хенеси обаче внимаваше и изби. След ново центриране Джошуа Сарджент отправи удар, който отново Хенеси спаси.

В 36-та минута Пулишич пусна страхотен пас към Тимоти Уеа, който с удар от наказателното поле прати топката зад Уейн Хенеси за 1:0.

В 64-та минута опасен удар на Бен Дейвис с глава беше спасен от Търнър.

В 81-та минута Гарет Бейл беше фаулиран в наказателното поле от Уолкър Цимерман и съдията отсъди дузпа. Звездата на уелсците не сгреши от бялата точка и изравни - 1:1.

В 89-та минута Брендън Джонсън напредна, навлезе в наказателното поле, но от малък ъгъл нямаше как да преодолее Търнър, който спаси.

В първия мач от групата Англия разгроми Иран с 6:2.

Следващите мачове на двата отбора са на 25 ноември. САЩ играе срещу Англия, а Уелс срещу Иран.

САЩ: Мат Търнър, Сержиньо Дест (Деандре Йедлин, Уолкър Цимерман, Антони Робинсън, Тим Рийм, Тайлър Адамс, Юнус Муса (Келин Акоста 74 мин.), Уестън Маккени (Брендън Аронсон 66 мин.), Кристиан Пулишич, Тимъти Уеа (Джордан Морис 88 мин.), Джошуа Сарджент (Хаджи Райт 76 мин.)

Уелс: Уейн Хенеси, Бен Дейвис, Крис Мефам, Джо Родън, Неко Уилямс (Брендън Джонсън 80 мин.), Аарън Рамзи, Конър Робъртс, Итън Ампаду (Джоузеф Морел 90'+5 мин.), Хари Уилсън (Сорба Томас 90'+3 мин.), Гарет Бейл, Даниел Джеймс (Кийфър Мур 46 мин.)