Барселона спечели Суперкупата на Испания, след като победи с 3:1 във финала големия си съперник Реал Мадрид в Ел Класико. Финалът се игра в Рияд.

Двата отбора стигнаха до битката за трофея, след като Барса отстрани с дузпи Бетис, а Реал Мадрид също след дузпи се справи с Валенсия.

Барса откри в 33-та минта, когато след бърза атака племинала през Дембеле, Педри и Левандовски успя да завърши с гол на Гави.

Вторият гол за Барселона падна в 44-та минута, когато Гави и Левандовски излязоха сами срещу Рюдигер и Куртоа, като полякът завърши на празна врата след перфектна асистенция на своя съотборник - 2:0.

Всичко приключи в 69-та минута, когато Гави направи асистенция за гол на Педри за 3:0.

В последните секунди над двубоя Бензема все пак вкара почетно попадение за Реал Мадрид за крайното 3:1.

Така Барса спечели Суперкупата на страната за първи път след 2018-а година, като е лидер по този показател с 14 трофея. Реал е втори с 12.