Барселона победи с 2:1 Реал Мадрид в Ел Класико и вече докасва титлата в Ла Лига.

Реал Мадрид откри резултата още в 9-та минута, когато Винисиус центрира в наказателното поле, но Араухо отклони топката с глава в собствената си врата за 0:1.

В края на полувремето Барса изравни, след сериозно разбъркване, а Сержи Роберто се оказа най-съобразителен и реализира.

В 81-та минута Асенисо вкара за 1:2 за Реал Мадрид, но след преглед с ВАР голът беше отменен заради засада.

Във втората минута от добавеното време Алехандро Балде изведе чудесно Франк Кесие, който вкара за 2:1 и може би донесе титлата на Барселона.

С победата Барселона вече събра 68 точки, а Реал е втори с 56 и шансовете за титла за мадричани изглеждат нищожни след поражението днес.